top of page

čt 20. 2.

|

Dračí Blaho

Anatomie tančícího těla

Kurz taneční improvizace

Zakázat přihlašování
Zobrazit další události
Anatomie tančícího těla
Anatomie tančícího těla

Čas a místo

20. 2. 2020 19:30 – 02. 4. 2020 21:00

Dračí Blaho, Jánská 316/8, 118 00 Praha-Malá Strana, Česko

O události

Pět lekcí, na kterých budete moci zažít svou anatomii sami na sobě a na dalších tělech v pohybu. Chcete vědět, jaký je rozdíl mezi elasticitou a flexibilitou? K čemu je dobrá asymetrie a proč bychom neměli zapomínat na 3D?

Budeme zkoumat plasticitu a trojrozměrnost vlastního těla, jeho schopnost adaptace. Design vypovídá mnoho o funkci - bohatost pohybového vyjádření, které nám naše tělo poskytuje, podpoříme zkoumáním jeho funkčních možností.

Nové pohybové návyky si odneseme do každodenního života. Možnost vědomé volby při každodenním pohybu je prevencí (nejen) pohybových problémů a převzetím zodpovědnosti za naši fyzickou formu, ale také svoboda využívat naplno naše fyzické možnosti.

Struktura lekce:

Vedená improvizace, vizuální a dotykové zkoumání anatomických pohybových center, základní pohybové vzorce (plazení, rolování, chůze atd.), práce s propriorecepcí a vnitřním tělesným vědomím, zkoumání různých dynamik pohybu.

Lektorka: Tereza Sosíková

je tanečnice, organizátorka akcí kontaktní improvizace, příležitostná performerka a výzkumnice v oblasti těla a jeho společenských a ekologických funkcí. Zajímá ji (měnící se) role tělesných projevů (tance, doteku) v lidských kulturách. Jak mění kvalitu našeho bytí praxe citlivosti k (nejen) vlastnímu tělu? Proč by měl být vědomý pohyb daleko významnější součástí rozvrhu už na ZŠ? Pohyb a somatické poznání ji zajímá i jako praxe autonomie a houževnatosti v dnešním světě, který je často od těla a pohybu velmi oddělený. Sebepoznání jde podle ní ruku v ruce s větší propojeností s ostatními formami života, vědomím křehkosti a provázanosti ekosystémů. Fascinuje ji také rituální funkce tance a příležitostně ji zkoumá a zažívá při svých návštěvách kultur a komunit, kde tato praxe existuje. Pohybové vzdělávání: Tereza studuje pohyb a kontaktní improvizaci a somatiku s různými učiteli (Zita Pavlištová, Nita Little, Ray Chung, Frey Faust, Malcolm Manning, Dorte Bjerre Jensen, Adrian Russi, Zuna a Milan Kozánkovi, Sara Shelton Mann a další) Je součástí pohybově-výzkumné komunity Axis Syllabus a studuje s různými učiteli (Kira Kirsch, Antoine Ragot, Frey Faust, Francesca Pedulla). BMC® studuje především s Ninou Wehnert. Tereza je také dlouholetou tanečnicí argentinského tanga. 

Kdy: čtvrtky: 20.2.,27.2.,12.3.,19.3.,2.4.  19:30 - 21:00 

Kde: Dračí Blaho, Jánská 8, Praha 1

Cena: 1 250kč

rezervavce: draci.blaho@gmail.com

Sdílet událost

bottom of page