top of page

út 28. 1.

|

Dračí Blaho

Arteterapie

Když štětec vypráví - Večery s arte, vámi a barvami

Zakázat přihlašování
Zobrazit další události
Arteterapie
Arteterapie

Čas a místo

28. 1. 2020 19:00 – 12. 5. 2020 21:40

Dračí Blaho, Jánská 316/8, 118 00 Praha-Malá Strana, Česko

O události

Když štětec vypráví - Večery s arte, vámi a barvami 28. 1. 2020 - 12. 5. 2020 (úterky vždy jednu za 14 dní) 

Co vás čeká? Můžete se těšit na osm večerů a osm různých témat, během kterých budeme malovat, lepit koláže, vyprávět příběhy anebo si v imaginaci pouštět naše vlastní příběhy. Malovat na hudbu a především hrát si. Nořit se do tvůrčího procesu a zapomínat na včerejší den i na výzvy příštího rána. Aniž by vás to stálo jakékoliv úsilí, budete tady a teď. Vaše výkresy, koláže, muchláže, příběhy… vám pomůžou podívat se na sebe novýma očima a lépe porozumět sobě samotným. Přitom vůbec nemusíte umět malovat, důležitý je proces jako takový. Časem zjistíte, že vás malování baví a že děláte dokonce pokroky, přestože jste štětec drželi naposledy na základce :) 

Na co se zaměříme? Postupně budeme prohlubovat cestu k samotné podstatě každého z vás. Vydáme se na výpravu za vlastními zdroji a dary. Díky tomu si lépe uvědomíte své vlastní kvality i to, nakolik jich v životě využíváte. Potkáte se i se svými stíny, které budete moci přijmout a využít tak jejich sílu ve svůj prospěch. Postupem času budete umět lépe naslouchat nejen sami sobě, ale i druhým. Naučíte se dávat i přijímat zpětnou vazbu, aniž byste soudili či hodnotili. Postupně silněji a silněji ucítíte svůj vnitřní hlas, který vám pomůže se zorientovat v množství názorů, pohledů a výkladů. 

Pro koho je kurz vhodný? Pro všechny, kteří se chtějí aktivně odreagovat a více poznat sami sebe. Není nutné mít předchozí znalosti ani dovednosti. Na své si přijdou jak ti, kteří malují rádi, tak ti, kteří o sobě tvrdí, že malovat neumí. Rozvíjet budeme především tvořivost - a tu má v sobě každý, i když si to o sobě třeba nemyslí. 

Program Nechci prozrazovat příliš, protože na arteterapii je nejkrásnější to, že tvoříte spontánně a s radostí. Až na závěr každé aktivity k ní dostanete klíč. Vaše obrazy, koláže, muchláže, příběhy k vám začnou promlouvat novou řečí a vy o nich budete přemýšlet v úplně jiných souvislostech. Ale do té doby “jen” tvoříte a necháváte vše plynout svým vlastním tempem. Proto berte prosím následující témata jen jako vodítko, jako malou ochutnávku toho, co vás čeká. 

1. Bílá paní, těší mě! aneb Seznamte se, prosím. Kdo jsme kdo? A jak vypadá náš pohádkový dvojník? Poznáme se navzájem a sebe víc do hloubky. Budeme modelovat, vyprávět a překvapovat se :) 

2. Vítejte doma Že to doma znáte? Možná zjistíte, že tenhle dům je úplně jiný, než kam si chodíte večer lehnout :) Můžete se těšit na jednu z pěti základních Leunerových imaginací, kterou si namalujeme a ve 2D! :) 

3. Malujeme tóny a vibrace Jakou barvu má jazz? A jakou linku kreslí africké bubny? Naši ruku povedou rytmy a zvuky. Zjistíte, že malovat na hudbu je nejen silný zážitek, ale přináší i uvolnění a radost. 

4. Přijela pouť Taháme si štěstíčko a z toho, co máme, skládáme a tvoříme náš svět. Někdy je to jasné jako facka a jindy se u toho člověk pořádně zapotí. Ale ta radost, když se před vámi vyloupne konečný tvar, za to stojí. 

5. Cesta k našemu mladšímu Já Za pomoci šamanského bubnu se vydáme na cestu proti proudu času. Pomocí techniky vědomého snění podle Roberta Mosse se shledáme se svým mladším Já. Zjistíme, co doopravdy potřebuje a díky našemu dospělému Já mu dáme svou plnou podporu.  

6. Čmáranice Na první pohled si řeknete změť čar... Ale už na ten druhý se začínají dít věci... Linky a linie se proměňují v konkrétní tvary a postavy. Fantazie jede na plný plyn. A to zdaleka není všechno. Z původní čmáranice se nakonec vyloupne celý příběh.  

7. Výstup na horu A na jakou? Každý na tu svou! Někdo půjde na Říp, jiný na Sněžku a někdo se vydá třeba až do Himalájí. A koho tam cestou potkáme a co tam uvidíme…? Uvidíte sami :) 

8. Na výstavu! A čí? Přeci vaší! Stanete se kurátory vlastních výtvorů. Poprvé je uvidíte všechny pohromadě a bude jen na vás, jak je uspořádáte. Co vystoupí jako důležité téma a který nepatrný detail zapadne do celkové mozaiky? ​ Cena 4 300 Kč za 8 tříhodinových setkání včetně veškerého výtvarného materiálu. 

Své místo budete mít zarezervované po zaplacení zálohy 1.500 Kč na účet 1603509193/0800. Do zprávy pro příjemce napište prosím své jméno a za něj Artekurz. Děkuji :) 

Přihlašujte se prosím zde: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfvAjp3wPg7PKOGkntHzNJ_5ue06volIP4nNYYBtvFwNEX6VA/viewform 

Kolik nás bude a jak to bude probíhat Ve skupině nás bude maximálně osm, aby měl každý z vás dostatečný prostor. Díky pravidelným setkáním si vyzkoušíte nejrůznější techniky a zároveň bude příležitost věnovat se jednotlivým tématům v širších souvislostech. Nasbíráte i dost materiálu, který na závěr kurzu poskládáme dohromady. Uvidíte sami sebe v průběhu času a v kontextu ostatních výtvorů objevíte další souvislosti, které během jednotlivých setkání zůstaly ukryté. A to jsou překvapení, která stojí za to! :) 

Konkrétní data setkání: 28.1., 11. 2., 25. 2., 17.3., 31.3., 14.4., 28.4., 12.5.   

Pokud by vám víc vyhovoval jiný den nebo jiná časová frekvence, pište nebo volejte. Něco vymyslíme :) 

Krásné dny a těším se na vás! 

Martina  

Více se o arteterapii a o mně dozvíte na www.artekurzy.cz

Sdílet událost

bottom of page