top of page

út 13. 10.

|

Dračí Blaho

Arteterapie srdcem

kurz tvořivosti, obrazotvornosti a sdílení s Martinou Švarcovou

Zakázat přihlašování
Zobrazit další události
Arteterapie srdcem
Arteterapie srdcem

Čas a místo

13. 10. 2020 18:30 – 21:30

Dračí Blaho, Jánská 316/8, 118 00 Praha-Malá Strana, Česko

O události

13. 10. 2020 - 1. 12. 2020 (úterky)

Co vás čeká?

 Můžete se těšit na osm večerů a osm různých témat, během kterých budeme malovat, lepit koláže, vyprávět příběhy anebo si v imaginaci pouštět naše vlastní příběhy. Malovat na hudbu a především hrát si. Nořit se do tvůrčího procesu a zapomínat na včerejší den i na výzvy příštího rána. Aniž by vás to stálo jakékoliv úsilí, budete tady a teď. Vaše výkresy, koláže, muchláže, příběhy… vám pomůžou podívat se na sebe novýma očima a lépe porozumět sobě samotným. Přitom vůbec nemusíte umět malovat, důležitý je proces jako takový. Časem zjistíte, že vás malování baví a že děláte dokonce pokroky, přestože jste štětec drželi naposledy na základce 

Na co se zaměříme? Postupně budeme prohlubovat cestu k samotné podstatě každého z vás. Vydáme se na výpravu za vlastními zdroji a dary. Díky tomu si lépe uvědomíte své vlastní kvality i to, nakolik jich v životě využíváte. Potkáte se i se svými stíny, které budete moci přijmout a využít tak jejich sílu ve svůj prospěch. Postupem času budete umět lépe naslouchat nejen sami sobě, ale i druhým. Naučíte se dávat i přijímat zpětnou vazbu, aniž byste soudili či hodnotili. Postupně silněji a silněji ucítíte svůj vnitřní hlas, který vám pomůže se zorientovat v množství názorů, pohledů a výkladů.

Pro koho je kurz vhodný? Pro všechny, kteří se chtějí aktivně odreagovat a více poznat sami sebe. Není nutné mít předchozí znalosti ani dovednosti. Na své si přijdou jak ti, kteří malují rádi, tak ti, kteří o sobě tvrdí, že malovat neumí. Rozvíjet budeme především tvořivost - a tu má v sobě každý, i když si to o sobě třeba nemyslí.

Program Nechci prozrazovat příliš, protože na arteterapii je nejkrásnější to, že tvoříte spontánně a s radostí. Až na závěr každé aktivity k ní dostanete klíč. Vaše obrazy, koláže, muchláže, příběhy k vám začnou promlouvat novou řečí a vy o nich budete přemýšlet v úplně jiných souvislostech. Ale do té doby “jen” tvoříte a necháváte vše plynout svým vlastním tempem. Proto berte prosím následující témata jen jako vodítko, jako malou ochutnávku toho, co vás čeká.

1. Karta mého dne Mohou mít naše pocity barvu, tvar, anebo třeba chuť? Své vnitřní pochody proměníme v živé bytosti. Budete překvapení, co všechno se dá namalovat a co se dá vyčíst z toho, jak se zrovna máme.

2. Výstup na horu A na jakou? Každý na tu svou! Někdo půjde na Říp, jiný na Sněžku a někdo se vydá třeba až do Himalájí. A koho tam cestou potkáme a co tam uvidíme…? Uvidíte sami 

3. Cesta hrdiny Každý jsme hrdinou svého příběhu. Ale v jaké fázi se právě nacházíme? A jak naše cesta vypadá? Nahlédneme pod pokličku jednoho ze základních archetypů.

4. Asklépiův chrám Za zvuku šamanského bubnu se vydáme se do Asklépiova chrámu a necháme se léčit pomocí snů. Propojíme arte a vědomé snění podle Roberta Mosse.

5. Abrakadabra  Nemusíme být kouzelníci, abychom se byli schopní proměnit třeba v květinu. V imaginaci je možné cokoliv. A tak se nechme překvapit, jaká bude právě ta naše a co všechno nám poví.

6. Magický trh Vydáme se na další šamanskou cestu. Tentokrát se podíváme, kolik podob a tváří vlastně máme. Některé se vyhřívají na výsluní a jiné se tísní v koutku. Ty, kterým bychom chtěli dát víc prostoru, pozveme opět do svého života.

7. Přijela pouť Taháme si štěstíčko a z toho, co máme, skládáme a tvoříme náš svět. Někdy je to jasné jako facka a jindy se u toho člověk pořádně zapotí. Ale ta radost, když se před vámi vyloupne konečný tvar, za to stojí.

8. Na výstavu! A čí? Přeci vaší! Stanete se kurátory vlastních výtvorů. Poprvé je uvidíte všechny pohromadě a bude jen na vás, jak je uspořádáte. Co vystoupí jako důležité téma a který nepatrný detail zapadne do celkové mozaiky?

Cena 4 500 Kč za 8 tříhodinových setkání včetně veškerého výtvarného materiálu.

Své místo budete mít zarezervované po zaplacení zálohy 1.500 Kč na účet 1603509193/0800. Do zprávy pro příjemce napište prosím své jméno a za něj Artekurz. Děkuji 

Přihlašujte se prosím zde: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe8cXq-mrSiP-00U4mJ7udMmR3xL0pPxuHnAXQWdhwwzr_xwg/viewform

Kolik nás bude a jak to bude probíhat Ve skupině nás bude maximálně osm, aby měl každý z vás dostatečný prostor. Díky pravidelným setkáním si vyzkoušíte nejrůznější techniky a zároveň bude příležitost věnovat se jednotlivým tématům v širších souvislostech. Nasbíráte i dost materiálu, který na závěr kurzu poskládáme dohromady. Uvidíte sami sebe v průběhu času a v kontextu ostatních výtvorů objevíte další souvislosti, které během jednotlivých setkání zůstaly ukryté. A to jsou překvapení, která stojí za to! 

Pokud by vám víc vyhovoval jiný den nebo jiná časová frekvence, pište nebo volejte. Něco vymyslíme 

Krásné dny a těším se na vás!

Martina

Více se o arteterapii a o mně dozvíte na www.artekurzy.cz

Zobrazit míň

Sdílet událost

bottom of page