top of page

ne 01. 3.

|

Dračí Blaho

Jóga nidra a fluidní tělo

workshop vědomé relaxace

Zakázat přihlašování
Zobrazit další události
Jóga nidra a fluidní tělo
Jóga nidra a fluidní tělo

Čas a místo

01. 3. 2020 18:00 – 21:00

Dračí Blaho, Jánská 316/8, 118 00 Praha-Malá Strana, Česko

O události

Jógový spánek - jóga nidra, je metoda vedoucí k vědomému uvolnění. Sofistikovaně pracuje s nervovým a hormonálním systémem. Léčí celou řadu zdravotních problémů na fyzické, psychické a emoční úrovni. Pomáhá při práci s traumatem.

Na 3 hodinovém workshopu se uložíte ke třem relaxacím, jejichž nahrávky dostanete k domácí praxi: 

1. uvolnění fyzického těla

2. trénink flexibility emocí a lucidního snění 

3. jóga nidra podle školy Bihar.

www.joga-nidra.cz

Aktivní sekvence - příprava na joga nidru - budou 2.

1. vychází z tradiční hatha jogy. 

Naučíte se asany, které prohlubují koncentraci, zvědomění se v těle a v kontaktu se zemí, otevření se vnímání na jemnohmotné úrovni.

2. sekvence vychází z "léčení bederních svalů" a "continuum movement" a pracuje s tělesným vědomím až do buněčné úrovně. Frekvencemi, které připomínají mantry rozechvíváme tekutiny v těle - v tkáních i kostech a pozorujeme spontánní fluidní "tanec" těla, který se z jemné vnitřní úrovně může promítnout do vnějšího tvaru. 

Frekvence dechu a hlasu vyvolávají v těle spontánní pohyb vnitřních tekutin:  vlnění a víření. Vír vynáší na povrch nečistoty z tkání na fyzické i emoční úrovni. Tak se s nimi můžeme potkat, zvědomit je, oslovit při sdílení a nechat odplynout.  

Při praxi dochází k postupnému přirozenému uvolňování psoatu (hluboký bedrokyčelní sval), který má velmi důležitou roli v prožívání štěstí, životní plnosti a blahobytu. Psoat není ovladatelný vůlí a citlivě reaguje na dlouhodobou fyzickou, či psychickou zátěž. V současnosti bývá u lidí v důsledků sedavého a stresujícího životního stylu často stažený a vysušený. Jemný, procítěný, fludiní pohyb a celkové uvolnění mu naopak velmi prospívají. 

70% vody cirkuluje Zemí, lidmi i všemi dalšími organismy modré planety. Plný prožitek vodní podstaty nás se všemi formami života propojuje a sjednocuje. Je mocným zdrojem energie, klidu a hluboké životní moudrosti. 

Učit se budeme praxí, prožitkem a sdílením.

lektorka: Romana Ertlová

cena: 500kč 

registrace: draci.blaho@gmail.com  

Rezervace Vašeho místa je kompletní po uhrazení workshopu na č.ú: 2801472445/2010. Do zprávy pro příjemce nezapomeňte napsat Jóga nidra a fluidní tělo

Sdílet událost

bottom of page