top of page

út 05. 10.

|

Praha 1

Kurz Arteterapie

Štětcem, barvou, srdcem - večerní arteskupina

Vstupenky nejsou v prodeji
Zobrazit další události
Kurz Arteterapie
Kurz Arteterapie

Čas a místo

05. 10. 2021 19:00 – 23. 11. 2021 21:20

Praha 1, Jánská 316/8, Malá Strana, 118 00 Praha-Praha 1, Česko

O události

Štětcem, barvou, srdcem  - večerní arteskupina

5.10.-23.11. 2021 od 18:30 do 21:30 (úterky)

Dračí blaho (Jánská 8, Praha 1)

Co vás čeká?

Můžete se těšit na osm večerů a osm různých témat, během kterých budeme malovat, lepit koláže, vyprávět příběhy anebo si

v imaginaci pouštět naše vlastní příběhy. Malovat na hudbu

a především hrát si. Nořit se do tvůrčího procesu a zapomínat na včerejší den i na výzvy příštího rána. Aniž by vás to stálo jakékoliv úsilí, budete tady a teď. Vaše výkresy, koláže, muchláže, příběhy… vám pomůžou podívat se na sebe novýma očima a lépe porozumět sobě samotným. Přitom vůbec nemusíte umět malovat, důležitý je proces jako takový. Časem zjistíte, že vás malování baví a že děláte dokonce pokroky, přestože jste štětec drželi naposledy na základce :)

Na co se zaměříme?

Postupně budeme prohlubovat cestu k samotné podstatě každého

z vás. Vydáme se na výpravu za vlastními zdroji a dary. Díky tomu si lépe uvědomíte své vlastní kvality i to, nakolik jich v životě využíváte. Potkáte se i se svými stíny, které budete moci přijmout a využít tak jejich sílu ve svůj prospěch. Postupem času budete umět lépe naslouchat nejen sami sobě, ale i druhým. Naučíte se dávat i přijímat zpětnou vazbu, aniž byste soudili či hodnotili. Postupně silněji a silněji ucítíte svůj vnitřní hlas, který vám pomůže se zorientovat v množství názorů, pohledů a výkladů.

Pro koho je kurz vhodný?

Pro všechny, kteří se chtějí aktivně odreagovat a více poznat sami sebe. Není nutné mít předchozí znalosti ani dovednosti. Na své si přijdou jak ti, kteří malují rádi, tak ti, kteří o sobě tvrdí, že malovat neumí. Rozvíjet budeme především tvořivost - a tu má v sobě každý, i když si to o sobě třeba nemyslí.

Program

Nechci prozrazovat příliš, protože na arteterapii je nejkrásnější to, že tvoříte spontánně a s radostí. Až na závěr každé aktivity k ní dostanete klíč. Vaše obrazy, koláže, muchláže, příběhy k vám začnou promlouvat novou řečí a vy o nich budete přemýšlet v úplně jiných souvislostech. Ale do té doby “jen” tvoříte a necháváte vše plynout svým vlastním tempem. Proto berte prosím následující témata jen jako vodítko, jako malou ochutnávku toho, co vás čeká.

1. Hledání vlastního tvaru

Zanoříme ruce do hlíny (modelářské :) a necháme je tvořit jednoduché tvary. Po chvíli už jen sledujeme, jak naše ruce tvoří samy, aniž by jim do toho mluvila hlava. A pak? Pak necháme hlínu oživnout!

2. Abraka dabra

Nemusíme být kouzelníci, abychom se mohli proměnit třeba v květinu. V imaginaci je možné cokoliv. A tak se nechme překvapit, jaká bude právě ta naše a co nám všechno poví.

3. Safari

Nebudeme nikoho lovit, jen pozorovat, naslouchat, malovat, vyprávět a dokonce i tancovat!  V imaginaci se přeneseme na louku a pak už sami uvidíte, koho potkáte, co vám řekne, pošeptá, napoví a kam vás zavede…

4. Čmáranice

Na první pohled si řeknete změť čar... Ale už na ten druhý se začínají dít věci... Linky a linie se proměňují v konkrétní tvary a postavy. Fantazie jede na plný plyn. A to zdaleka není všechno. Z původní čmáranice se nakonec vyloupne celý příběh.

5. Mužský a ženský archetyp

Jednoduchá imaginace, která nám prozradí překvapivě mnoho. Stačí se jen ponořit pod hladinu nevědomí a naše předobrazy muže a ženy vystoupí samy.

6. Malujeme mandalu

Mandala v sanskrtu znamená kruh. Vyjadřuje touhu člověka po celistvosti. Způsobů, jak mandalu stvořit, je mnoho. A minimálně jeden z nich si vyzkoušíme! Společně se vydáme na barevnou cestu k vlastnímu středu.

7. Přijela pouť

Taháme si štěstíčko a z toho, co máme, skládáme a tvoříme náš svět. Někdy je to jasné jako facka a jindy se u toho člověk pořádně zapotí. Ale ta radost, když se před vámi vyloupne konečný tvar, za to stojí.

8. Na výstavu!

A čí? Přeci vaší! Stanete se kurátory vlastních výtvorů. Poprvé je uvidíte všechny pohromadě a bude jen na vás, jak je uspořádáte. Co vystoupí jako důležité téma a který nepatrný detail zapadne do celkové mozaiky?

Cena

4 500 Kč za 8 tříhodinových setkání včetně veškerého výtvarného materiálu.

Své místo budete mít zarezervované po zaplacení zálohy 1.500 Kč na účet 1603509193/0800. Do zprávy pro příjemce napište prosím své jméno a za něj Artekurz. Děkuji :)

Kolik nás bude a jak to bude probíhat

Ve skupině nás bude maximálně osm, aby měl každý z vás dostatečný prostor. Díky pravidelným setkáním si vyzkoušíte nejrůznější techniky a zároveň bude příležitost věnovat se jednotlivým tématům v širších souvislostech. Nasbíráte i dost materiálu, který na závěr kurzu poskládáme dohromady. Uvidíte sami sebe v průběhu času a v kontextu ostatních výtvorů objevíte další souvislosti, které během jednotlivých setkání zůstaly ukryté. A to jsou překvapení, která stojí za to! :)

Pokud by vám víc vyhovoval jiný den nebo jiná časová frekvence, pište nebo volejte. Něco vymyslíme :)

Krásné dny a těším se na vás!

Martina

Přihlášky a více informací o lektorce Martině Švarcové

www.artelier.cz

Sdílet událost

bottom of page