top of page
70155309_511236116118238_893109754526695

Jóga

pondělí 18:00 - 19:00

Cvičení pro začátečníky i středně pokročilé jogíny vychází z principů terapeutické a tradiční jógy. Tvořím jej na míru skupině, která se sejde.

Get in Touch
Jóga: Service
Jóga: Text

Zdroje životní energie a Jóga

Když životu věnujeme láskyplnou pozornost, roste a sílí - nejen okolo nás, ale i uvnitř nás. Stává se mocným zdrojem vitality a zdraví.


    Jóga je jednota. Nastává, když mysl utichne a pozornost splyne s vědomím celku. Tuto jednotu prožíváme, jako klid, naplnění, lásku, blaženost. Tělo se ve stavu jógy uvolní, dech sklidní a prohloubí, tělní tekutiny cirkulují volně a bez překážek. Zajišťují tak kontinuální obnovu buněk a tkání. Vnitřní a vnější prostor se rozšíří a vzájemně prolnou, ve všeprostupující jednotě.


    Na počátku cesty k józe je přirozený zdravý kontakt s vlastním tělem a dechem. Uvědomění si toho, kde se právě teď nacházím a přijetí svých zdánlivých «nedostatků». Asana - jogová pozice nemusí vypadat dokonale. Důležitější je najít «svůj tvar», při kterém dochází pouze k jemné stimulaci tkání a žláz s vnitřní sekrecí a setrvat v něm, v pohodlí a v kontaktu s dechem.


    Při rozvíjení láskyplného, přijímajícího a citlivého vztahu ke svému tělu postupně dochází k otevírání vnímavosti k jemnějším vnitřním procesům a energetice jógy. Tělo v józe je alchymistickou dílnou. Vše co brání prožitku míru a jednoty se při pravidelné praxi jógy odplavuje a taví…a pak, nečekaně, bez úsilí, přichází kontakt s všeprostupující esencí života, jako mysterium.


    Lektorka Romana Ertlová - Ma ChetnaAnand (matka vědomí blaženosti)


    Spirituální jméno mi předal Dr Omanad Guruji z Paramanand ašramu v Indickém Indoore, kde jsem studovala tradiční a teraputickou jogu: http://www.paramanandyoga.org

     Absolvovala jsem 5 lektorských modulů terapeutické Svastha jógy, která propojuje jógu a ajurvédu se znalostmi západní medicíny https://www.svastha.net

U Astrea Sarah jsem absolvovala lektorský výcvik joga nidry, jogy spánku. 

bottom of page